1. místo na mezinárodním turnaji v Ehrenbergu

Německý Ehrenberg byl 13.1.2024 dějištěm mezinárodního turnaje, kterého se účastnila i naše dvojice Radek Adam a Tomáš Horák. Hráči obhajovali vítězství z loňského roku.

V úvodním zápase nastoupili proti domácímu Ehrenbergu a i přes vítězství 6:2 nebyli hráči s předvedenou hrou dvakrát spokojeni. K dalšímu utkání ve skupině nastoupil Zlín proti RfV Wiednitz. Průběh zápasu byl vyrovnaný až do samého závěru, kdy náš tým inkasoval gól, který znamenal porážku 4:5. Třetí zápas ve skupině odehrála dvojice Adam, Horák proti Gärtringenu, který byl jednoznačně v režii německého týmu. Hra zlínských hráčů postrádala nápaditost a počet obdržených gólů vypovídá o nesoustředěnosti a špatné obraně. Výsledek utkání 4:8 v neprospěch Zlína to jen dokumentuje.

V souboji o semifinále narazil Zlín na dalšího českého účastníka na turnaji SC Svitávku hrající ve složení Jan Hrdlička, Jan Hrdlička ml. V tomto utkání se Zlínu podařilo zlepšit obrannou fázi a gólově trestat soupeřovy chyby. Utkání skončilo výsledkem 7:5 pro Zlín a postupem do semifinále.

Semifinálovým soupeřem Zlína byl tým RSV Großkoschen, vítěz druhé skupiny. Koncentrovaným výkonem v obraně se Radkovi s Tomášem dařilo eliminovat útoky soupeře a proměňováním příležitostí navyšovat skóre utkání. Zlín porazil Großkoschen v poměru 8:1.

Finále, o kterém naši hráči během základní skupiny ani nepřemýšleli, je svedlo proti německému týmu Hofen. Zápas byl ukázkou kvalitních výkonů všech čtyř hráčů, když na obou stranách vynikali zejména houževnaté zákroky. Poločas skončil remízou a vyrovnané utkání rozhodl ve druhé půli Tomáš krásnou střelou do šibenice. Vítězstvím 3:2 si zlínští hráči dokázali, že nepovedený začátek turnaje ještě neznamená konec nadějím na úspěch.

Zlínu se zdařila obhajoba loňského vítězství, za což patří poděkování nejen hráčům, ale i trenéru Lišku Chovančíkovi.